Rikthimi i Serisë A është ende larg, ja sa do e zgjasë kryeministri Konte periudhën e izolimit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 29, 2020 | 0:02


Rikthimi i Serisë A është ende larg, ja sa do e zgjasë kryeministri Konte periudhën e izolimit

Kryeministri i Italisë, Xhuzepe Konte do të zgjasë afatin e izolimit të vendit të paktën edhe për dy javë të tjera, raporton “Corriere della Sera”.

konteee

Vendimi i parë parashikonte izolim deri në datë 3 prill, mirëpo situata tepër e vështirë që po kalon vendi fqinj, ku numri i përditshëm i viktimave është alarmant, do të shtyjnë kryeministrin Konte të zgjasë masat shtrënguese.

Koronavirusi

Ky lajm pritet të ndikojë dhe futbollin në Italinë fqinjë, duke qenë se më shumë izolim do të thotë më shumë vonesë për rifillim e stërvitjes në fushë.

kORONAVIRUSI

Për më tepër shkollat nuk do të hapen në fillim të prillit siç ishte parashikuar, deklaron Ministrja Italiane e Arsimit, ndërsa rikthimi në normalitet pritet të bëhet gradualisht.

Italia është vendi me më shumë vdekje në botë për shkak të koronavirusit me 9124 viktima, ndërsa e dyta renditet Spanja e cila numëron 5690 viktima.

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com