Rikthehet Partizani, thyhet Teuta

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 7, 2015 | 18:29

Rikthehet Partizani, thyhet Teuta

partizani u-19A.Hoxha nderon të kuqtë

Partizani – Laçi     1-0

Golat: A.Hoxha 81’

Partizani: Zajmi, N.Hoxha, Janku, Gjalpi, Bajrami, Trimi (Brahja 80’), Lika, Vllacaj (Hima 70’), Mersini (Gazheli 56’), Hoxha (Ballgjini 67’), Lekgegaj (Bardhi 46’) Trajner: G.Tomorri

Laçi: Haxhiu, Balozi, Lika, Përgjoka, Yzeiraj, Bushpepa, Stojani, Gjoni, Mërdhoqi (Jushi 87’), Vuksani (Kalthi 53’), Gjoka (Baboçi 57’). Trajner: E.Syziu

Gjyqtarë: D.Maletaj, D.Tomori, A.Doda (Tiranë)

Kartonë të verdhë: Hima 79’ / Bushpepa 60’, P.Merdhoqi 67’

Kartonë të kuq: Dani 84’ (në stol), Jushi 90’

Partizani i është rikthyer fitores, duke mposhtur jo pa vështirësi Laçin. Goli i të kuqve është shënuar vetëm në minutën e 81-të, ku ka arritur të zhbllokojë shifrat pas golit me kokë të Alban Hoxhës. Skuadra laçiane ka qenë e ngjeshur në mbrojtje dhe ka përdorur më shumë kundërsulmin, por pa arritur të rrezikojë seriozisht portën.Abdulla Dushku

Tirana bën detyrën

Tirana – Olimpiku    3-1

Golat: Kr.Prendi 7’, Halili 47’, Zhivanaj 62’ / Kumanova 10’

Tirana: Shehri, M.Nuri, Deliaj (Vrapi 64’), Zhivanaj, R.Nuri, Koldashi (Isaj 69’), Halili (Çeliku 65’), Mumajesi (Kalemaj 46’), Doka, Kr.Prendi, Sadiku (Spahiu 46’). Trajner: A.Hafizi

Olimpiku: Dema, Dylçe (Coho 67’), Meta, Armçi, Brahimaj (Haxhi 80’), Kumanova (Porta 75’), Dedaj, Balla, Hallkaj (Gjyshi 55’), Karkanaqe (Blloku 63’), Kapxhiu. Trajner: A.Gallo

Gjyqtarë: L.Ziu, A.Memlikaj, J.Kraja (Tiranë)

Kartonë të verdhë: R.Nuri / Dylçe, Dema

Tirana e Astrit Hafizit arrin të triumfojë ndaj Olimpikut në sajë të një loje të bukur e plot fantazi. Ka qenë Kristjano Prendi ai që ka shënuar golin e parë, por shumë shpejt Kumanova kundërpërgjigjet duke barazuar. Me këtë rezultat do të mbyllet pjesa e parë. Në fraksionin e dytë është Halili dhe Zhivanaj që kalojnë në epërsi bardheblutë.Abdulla Dushku

 

Hap fals i durrsakëve

AF Dinamo – Teuta    2-0

Golat: Hyka 13’, 51’

AF Dinamo: Alushi, Shaba, Macaj, Rana, Cami, Hasa (Masha 57’), Lulaj, Etemi, Shahini (Shijaku 67’), Palluqi, Lici (Mero 75’).

Trajner: I.Spahiu

Teuta: Vata, Shala, Hajdini, Lika, Seferi, Hoxha, Imeri, Trimi, Vila, Ndraxhi (Kuçi 89’), Mara (Domi 69’), Hyka. Trajner: G.Begeja

Gjyqtarë: M.Troka, Xh.Agolli, D.Haskaj (Lushnjë)

Akademia e Dinamos shkëlqen ndaj kryesuesve të Teutës, duke i mposhtur me shifrat 2-0. Dopieta e Hykës ka bërë diferencën, në një lojë të fortë dhe me raste në të dyja portat. Skuadra durrsake është munduar të reagojë, veçanërisht në pjesën e dytë, ku ishte më kërkuese, por mbrojtja e bluve të Ilir Spahiut nuk ka lënë shumë hapësira. Abdulla Dushku

 

Vllaznia nuk ndalet

Porto – Vllaznia     0-2

Golat: Fangaj 10’ (11-m), Zogaj 43’

PORTO: En.Marku, Er.Marku, Allani (Leci 74’), Gjini, Pati (Simoni 49’), Zhejani, Gjoni, Gjikola, Shquti (A.Marku 74’), Kaçeli (Ujka 74’), Filipaj (Meta 46’). Trajner: H.Hoxha

VLLAZNIA: Vjerdha (Bajri 60’), Erkoçeviq, Kukaj, Kola, Miloti (Hoti 57’), Fangaj (Hyseni 63’), Prençi, Tula (Hoxha 14’), Blinishta, Zogaj,

Pusi. Trajner: E.Doçi

Gjyqtarë: F.Lata, D.Sinani, F.Behari (Durrës)

Kartonë të verdhë: Er.Marku 10’, Zhejani 37’ / Prençi 37’

Të rinjtë e Vllaznisë arritën që të merrnin fitoren e radhës edhe ndaj Portos. Që në nisje loja është kontrolluar nga miqtë shkodranë, ku Fangaj në minutën e 10-të shënon nga pika e bardhë e penalltisë. Pas pësimit të golit, futbollistët e Portos u munduan që ta rregullonin lojën, por, afër fundit të pjesës së parë, Zogaj dyfishoi shifrat.Preng Gjikola

 

Flamurtari kap kreun

Flamurtari – Apolonia 3-0

Golat: Sino 21’, Dule 50’, Brahimaj 60’

Flamurtari: Sali, Hajdini (Mara 46’), Çakërri (Myslymi 46’), Mataj, Shkurti, Bocaj (Xhindi 63’), Tushi, Dalanaj, Dule, Sadushi (Velaj 68’), Sino (Brahimaj 53’). Trajner: G.Mezani

Apolonia: Avrami, Çaushi, Braka, I.Lalaj, Velo, Sota, Ferro (Lanaj 71’), A.Lalaj, Mandia, Mehmeti, Hasanaj. Trajner: E.Llojaj

Gjyqtarë: H.Rakipi, L.Lamçe, A.Marku (Patos)

Kartonë të verdhë: Çakërri / Hasani, Mehmeti

Flamurtari nuk di të ndalet, fiton 3-0 ndaj Apolonisë dhe kap kreun, duke qenë me pikë të barabarta me Teutën. Djemtë e drejtuar nga trajneri Mezani kanë zhvilluar një lojë mjaft të bukur dhe me shumë raste. Fillimisht është Sino që kalon në avantazh vlonjatët, ndërsa në pjesën e dytë shënojnë Dule dhe Brahimaj, duke plotësuar triumfin.Kastriot Brahimaj

 

Pogradeci fiton derbin

Pogradeci – Skënderbeu     2-0

Golat: Liçkollari 56’, Bajraktari 63’

Pogradeci: Baçi, Yzellari, R.Laraku, Molla, Tota, Kelo, K.Laraku, Menkshi, Demiri, Liçkollati, Manellari. (U aktivizua: Bajraktari). Trajner: F.Fetollari

Skënderbeu: Dramolli, Potka, Minaj, Bushi, Myrtezaj, Osmanllari, Gjergo, Make, Selimi, Baftiu, Çupi. Trajner: J.Kaçi

Gjyqtarë: S.Dyrmishi, E.Danaj, K.Bodeci (Elbasan)

Pogradeci gjunjëzon Skënderbeun në derbin e të rinjve. Pritej një takim i fortë, por pjesa e parë, me gjithë rastet e krijuara, mbeti e bardhë. Në të dytën liqenorët, shumë më të mobilizuar dhe të udhëhequr nga Liçkollari, arritën që të shënojnë dy gola. Bajraktari dyfishoi shifrat në minutën e 63-të, duke shuar shpresat e korçarëve për pikë.Pëllumb Starova

 

Triumf mes tensionit

Shkëndija e Durrësit – Besa     1-0

Golat: Frroku 43’

Shkëndija e Durrësit: Batusha, Daci, Sulaj, Hajdari, Lamaj, Cërriku, Jaupaj, Kutrolli, Përgjoni, Frroku, Shytemerja. (U aktivizuan: Përkolaj). Trajner: A.Domi

Besa: Puja, Carra, Sula, Brahimaj, Shaba, Masha, Efica, Hyka, Boraku, Gjoci, Hoxha. (U aktivizua: Xhihani). Trajner: Y.Teliti

Gjyqtarë: I.Ujka, E.Veseli, E.Hushi (Fushë-Krujë)

Karton i kuq: Brahimaj 50’

Fitore e vuajtur dhe kontestime pa fund në ndeshjen e luajtur në Durrës ndërmjet Shkëndijës vendëse dhe Besës. Ekipi i Domit ka mundur minimalisht Besën, që zhvilloi një ndeshje mjaft të bukur. Në minutën e 50-të loja tensionohet shumë, pas daljes me karton të kuq të Brahimajt. Gjyqtarët u shoqëruan pas sfidës nga forcat e rendit. Jeton Rexhmati

 

Çema vendos ndeshjen

Internacional  – Akademia  1-0

Golat: Çema 90+1’

Internacional: Demollari, Baze (Taku 65’), Shehu, Ymeraj (Hyska 55’), Shefqeti (Qesari 60’), Bregu, Rami, Ndreko, Çema, Lleshi (Muçaj 80’), Pinari (Zadeja 67’). Trajner: A.Damo

Akademia: Hasanbelli, Çeka, Qyrdedi, Koçi, Peshku, Jahori (Basha 57’), Stafa, Buba, Kovaçi, Kallaku (A.Demollari 65’), Vatnikaj (Shpataraku 78’).Trajner: A.Bozdo

Gjyqtarët: F.Thorja, J.Podgorica, E.Isufi (Shkodër)

Kartonë të verdhë: Ymeraj 27’, Baze 40’, Demollari 69’ / Qyrdedi 88’

Kartonë të kuq: Bregu 90’ / Qyrdedi 90’

Një gol i Marko Van Basten Çemës i ka dhënë fitoren Internacionalit në takimin kundër Akademisë. Të dyja skuadrat kanë pasur mundësi për të shënuar më shumë gola. Në limitin e pjesës së parë, Çema humbet një 11-metërsh, por shlyen gabimin në minutën e parë shtesë, duke shënuar një supergol. Akademia nuk pati më kohë për të reaguar pas pësimit. Abdulla Dushku

 

Elbasani – FK Dinamo 0-0

Golat: S’ka

ELBASANI: Paprri, File, Dishani, Dushku, Karai, Bullari, Sulkja, Kalemi, Allkja, Peqini, Shabani. (U aktivizuan: Hida, Canellari, Meta, Kamberaj, Hidri). Trajner: A.Kila

DINAMO: Varfi, Bala, Mulaj, Zefi, Ramaj, Simo, Gjuzi, Musabelliu, Abazi, Alimadhi, Marinaj. (U aktivizuan: Skifteri, Doci, Daci, Nazari). Trajner: O. Uku

Gjyqtarë: O.Çela, E.Malo, M.Biti (Lushnjë)

Elbasani dhe Dinamo për të rinj janë ndalur në një barazim të bardhë midis tyre. Loja ka qenë e bukur dhe me raste nga të dyja ekipet, të cilat donin të fitonin takimin, por që nuk ia kanë dalë dot që të shënojnë të paktën një gol në këtë ndeshje. Vendësit ishin më kërkues në lojë, por nga ana tjetër edhe miqtë patën mundësitë e tyre.Vladimir Mema

 

Luftëtari merr kreun

Luftëtari – Tirana B 2-0

Golat: Çani 21’, Mahmutaj 47’

Luftëtari: Buxaj (Qyrhani 73’), Halo (Halilaj 46’), Matushi, Mersini, Bajo (Çela 62’), Kondili, Këndella, Puci, Cani (Ahmeti 69’), Koshi, Mahmutaj. Trajner: P.Meçi

Tirana B: Enesi (Selmani 60’), Premçi (Alla 62’) Salliu, Shehu, Myftari, Peleshko, Duraku, Gjinollari, Demaj, Bajshin (Molla 57’) Temna. Trajner: K.Pengili

Gjyqtarë: E.Tafili, A.Mullai, H.Mateli (Memaliaj)

Kartonë të verdhë: Halilaj 79’, Qyrhani 83’ / Peleshko 58’, Myftari 79’

Luftëtari i Petraq Meçit vijon të fitojë, teksa dje “viktima” e radhës ishte Tirana B. Pas këtij triumfi gjirokastritët marrin kreun e grupit B në Kategorinë e Parë. Goli i Çanit dhe ai i Mahmutajt mjaftuan për bluzinjtë, pasi Selmani në pjesën e dytë bëri pritje vendimtare. Skuadra e Pengilit e pati të vështirë të çajë mbrojtjen bluzi.Tomor Shehu

 

Shkëlqen Kastrioti

Kastrioti – Shkëndija B. e Tiranës   2-1

Golat: Celami 45’, Bakiu 82’ / Caca 73’ (aut)

KASTRIOTI: Luka, Kuka, Kau, Vogli, Alla, Dollaku, Caca (Ruçi 51’), Celami, Guni, Kullaj (Cani 65’), Bakiu. Trajner: A.Kuka

Shkëndija B. e Tiranës: Saliu, Ahmati, Ndoj, Xhaferraj, Zeneli, Kita, Hysi, Kaloshi, Merlika, Meta, Balla. Trajner: M.Bakalli

Të rinjtë e Kastriotit morën dje fitoren e tretë në shtëpi përballë Shkëndijës. Formacioni i Kukësit arriti të shënonte me anë të Celamit dhe Bakiut. Goli për miqtë u shënua nga krutanët, pasi Caca shkaktoi autogol. Tentativa e tij për të spastruar zonën ka rezultuar e pasuksesshme dhe topi ka përfunduar në rrjetën e skuadrës krutane.Liridon Pasha

 

Tërbuni – Besëlidhja 1-3

Golat: Hepaj 53’ / Lushaj 11’, Lleshaj 83’, A.Marku 89’

Tërbuni: Kronaj, Rexhepi, Pepaj, Gila, Peniku, Preka, Hepaj, Gjuraj, Hila, Sufaj, Rrethatokja. (U aktivizuan: Danaj, Hyseni, Ismaili).

Trajner: O.Pepaj

Besëlidhja: Geci, Kaçaçi, Lleshi, Malaj, Zeka, Lusha, Miria, E.Lleshaj, Laska, Dushaj, K.Llleshaj. (U aktivizuan: Gjetja, A.Marku, K.Marku). Trajner: A.Pepaj

Gjyqtarë: I.Myrtja, F.Thorja, A.Isufi (Shkodër)

Kartonë të verdhë: Peniku, Preka, Hilaj, Sufaj / Zeka, Malaj, A.Marku, E.Lleshaj, Gjetja

Kartonë të kuq: Danaj 47’ / A.Marku 93’
/Përgatiti: D.Pema/

Vlora – Bylisi  2-2

Golat: Furxhiu 23’, Veizaj 38’ / Fejzaj 10’, S.Jaupaj 58’

Vlora: Nuraj, Tare, Meli (Lilaj 82’), Shkurtaj, Xuxi, Sinaj, Islami, Goxhaj (V.Jaupaj 41’), Veizaj, Furxhiu, Agalliu (Idrizaj 52’ – Dukaj 85’). Trajner: L.Gjondeda

Bylisi: Lina, Saliaj, Ismailaj, Musta, Dervishaj, Xhafaj, Fejzaj, Sinaj (Rizai 63’), Jaupaj, Xheladini, Ferzaj. Trajner: A.Meta

Gjyqtarë: K.Hoxha, M.Memishaj, A.Muxhaj (Gjirokastër)

Kartonë të verdhë: Tare, Xuxi / Saliaj

/Përgatiti:K.Brahimaj/

U-19

Kategoria Superiore

Grupi A   

Java 11    (06.12.2015)

Porto-Vllaznia  0-2

Tirana-Olimpiku 3-1

Partizani-Laçi  1-0

Internacional-Akademia     1-0

Shkëndija e Tiranës-Brians (nesër)

 

Renditja        F    B    H    G+/G-      P

 1. Partizani 8 2    1    19-10      26
 2. Vllaznia 8 1    2    27-8       25
 3. Shkëndija T. 7 2 1    16-5       23
 4. Tirana 6 1    4    32-18      19
 5. Laçi 4 3    4    12-12      15
 6. Internacional 4 2    5    14-21      14
 7. Brians 2 5    3    9-11       11
 8. Akademia 3 1    7    16-22      10
 9. Porto 3 0    8    11-24      9
 10. Olimpiku 0 1    10   6-32       1

Java 12    (13.12.2015)

Laçi-Porto (12:00)

Olimpiku-Shkëndija e Tiranës    (12:00)

Vllaznia-Tirana (12:00)

Akademia-Partizani   (12:00)

Brians-Internacional (12:00)

 

Grupi B

Java 11    (06.12.2015)

Elbasani-FK Dinamo   0-0

Shkëndija e Durrësit-Besa  1-0

Pogradeci-Skënderbeu 2-0

AF Dinamo-Teuta 2-0

Flamurtari-Apolonia  3-0

Renditja        F    B    H    G+/G-      P

 1. Teuta 7 1    3    17-8       22
 2. Flamurtari 7 1    2    14-7       22
 3. Skënderbeu 7 0    3    16-8       21
 4. Shkëndija D. 6 0 5    18-14      18
 5. AF Dinamo 5 2    4    17-10      17
 6. FK Dinamo 4 5    2    11-9       17
 7. Pogradeci 3 4    4    9-11       13
 8. Besa 3 0    8    7-15       9
 9. Apolonia 2 2    7    11-21      8
 10. Elbasani 2 1    8    9-26       7

 

Java 12    (13.12.2015)

Dinamo-Shkëndija e Durrësit     (12:00)

Besa-AF Dinamo  (12:00)

Apolonia-Pogradeci   (12:00)

Teuta-Flamurtari     (12:00)

Skënderbeu-Elbasani  (12:00)

 

Kategoria e Parë

Grupi A

Java 6     (06.12.2015)

Kastrioti-Shkëndija B. e Tiranës     2-1

Vllaznimi-Kukësi     1-1

Tërbuni-Besëlidhja   1-3

Renditja        F    B    H    G+/G- P

 1. Kukësi 5 1    0    13-2 16
 2. Shkëndija B. 3 1 2    12-7 10
 3. Vllaznimi 3 1    2    10-11 10
 4. Kastrioti 3 0    3    13-10 9
 5. Besëlidhja 1 1    4    6-9  4
 6. Tërbuni 0 2    4    4-19 2

Java 7     (13.12.2015)

Besëlidhja-Kukësi    (12:00)

Kastrioti-Vllaznimi  (12:00)

Shkëndija B. e Tiranës-Tërbuni  (12:00)

Grupi B

Java 6     (06.12.2015)

Vlora-Bylisi    2-2

Luftëtari-Tirana B   2-0

Lushnja-Tomori  1-0

Butrinti   pushim

Renditja        F    B    H    G+/G- P

 1. Luftëtari 3 2    0    8-3  11
 2. Lushnja 3 1    0    10-1 10
 3. Butrinti 3 0    2    12-5 9
 4. Tomori 3 0    3    12-5 9
 5. Tirana B 2 0    2    5-8  6
 6. Bylisi 0 2    3    4-11 2
 7. Vlora 0 1    4    3-20 1

Java 7     (13.12.2015)

Bylisi-Lushnja  (12:00)

Butrinti-Luftëtari   (12:00)

Tirana B-Vlora  (12:00)

Tomori     pushim

 

www.minuta90.com