Rifillimi i stërvitjes në datë 13 prill? Klubi anglez: 8 lojtarë në karantinë deri në këtë datë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 28, 2020 | 15:18


Rifillimi i stërvitjes në datë 13 prill? Klubi anglez: 8 lojtarë në karantinë deri në këtë datë

Zëvendës presidentja e klubit anglez Uest Ham, Karren Bredi njoftoi këtë të shtunë se 8 futbollistë të ekipit do të rrinë në izolim deri datë 13 prill, duke qenë se shfaqën simptoma të COVID-19.

karreen

Në këtë mënyrë lojtarët nuk mund të jenë gati për t’u rikthyer në stërvitje në datë 13 prill, deklaron Bredi, e cila jep dhe lajmin e mirë që lojtarët së baashku me familjarët e tyre janë mirë me shëndet pavarësisht simptomave.

uest

“Lojtarët për momentin nuk po stërviten dhe janë në shtëpi për t’ju nënshtruar rregullave të distancimit social deri në datë 13 prill kur dhe pritej të riniste stërvitja.

Fatmirësisht lojtarët që shfaqën simptoma dhe familjarët e tyre janë mirë,” deklaroi zëvendës presidentja.

 

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com