Rezultatet nuk e kënaqin, Guradiola me rregulla “ushtarake” ndaj lojtarëve të tij

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 6, 2018 | 10:25

Rezultatet nuk e kënaqin, Guradiola me rregulla “ushtarake” ndaj lojtarëve të tij

Me sa duket, ai barazim ndaj Uolverhemptonit nuk është kapërdirë lehtë nga Pep Guardiola. Nëse Siti nuk kryeson së bashku me Çelsin, Liverpulin dhe Uotfordin, është faji i asaj njolle të 25 gushtit në fushën e skuadrës së ngjitur këtë sezon. Kjo është arsyeja ndoshta që trajneri katalanas ka vendosur të ashpërsojë rregullat e tij për lojtarët, duke nisur nga qendra stërvitore.

guardiola

Fillimisht, në shënjestër janë vendosur telefonat e futbollistëve, të cilët tashmë janë të ndaluar në “hapësirat e punës” gjatë ushtrimeve dhe seancave taktike. Ai e ka justifikuar një masë të tillë për ruajtjen e përqendrimit të lojtarëve për të mos rrezikuar rrugën e tyre drejt objektivave sezonalë.

www.minuta90.com