Revolucion në VAR, jo vetëm për arbitrat por edhe për trajnerët

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 15:17

Revolucion në VAR, jo vetëm për arbitrat por edhe për trajnerët

Sistemi VAR është futur fuqishëm në kampionatet më të rëndësishme të futbollit Europian dhe duket se ka dalë i suksesshëm deri më tani. Por ajo që mendohet të bëhet është që ky sistem mos të jetë vetëm për arbitrat por të vihet edhe në funksion të trajnerëve.

375067_TS_09-04-18_7622046872_

Ky sistem mendohet se do të përdoret edhe në Champions League duke filluar nga faza e çerekfinaleve. Por në të ardhmen edhe trajnerët do të kenë të drejtën për aplikimin e VAR në raste të diskutueshme dhe këtë gjë mund ta bëjnë vetëm njëherë në një pjesë loje.

www.minuta90.com