Revolucion në Spanjë/ Surpriza nga De la Fuente, lë jashtë listës 15 futbollistët që ishin pjesë e Botërorit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 19, 2023 | 11:51

Revolucion në Spanjë/ Surpriza nga De la Fuente, lë jashtë listës 15 futbollistët që ishin pjesë e Botërorit

Trajneri i ri i kombëtares spanjolle, Luis de la Fuente, ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për dy takimet e marsit kundër Norvegjisë dhe Skocisë.

Luis-de-la-Fuente

Në Spanjë e kanë cilësuar një revolucion të vërtetë listën e De la Fuentes, teksa ai duket se ka shkëputur lidhjet me të kaluarën “made in Luis Enrike”. Disa për shkak të dëmtimeve dhe një pjesë për zgjedhje teknike, De La Fuente ka lënë jashtë kombëtares 15 lojtarë që ishin pjesë e Spanjës në kampionatin botëror në Katar. Për t’u theksuar është kthimi pas pesë vjetësh në kombëtare i mbrojtësit të Realit, Naço Fernandez, ndërsa një kthim tjetër është ai i sulmuesit të Selta Vigos, Iago Aspas.

Nga lojtarët që ishin në Katar janë lënë jashtë: Unai Simon (i dëmtuar), Azpilikueta (i dëmtuar), Erik Garsia, Gijamon, Pau Torres, Zhordi Alba, Buskets (i tërhequr nga kombëtarja), Soler, Jorente, Koke, Ferran Torres, Jeremi, Asensio, Sarabia dhe Ansu Fati. Lista e re e De la Fuentes nuk ka dominim të një skuadre, teksa bie në sy se klubet më të përfaqësuar janë Reali, Barcelona dhe Sociedadi me nga 3 lojtarë.dmnndPANORAMASPORT.AL