Renditja, Kategoria e Dytë/ Vora një hap larg historisë, Elbasani gati për festë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 7, 2018 | 18:07

Renditja, Kategoria e Dytë/ Vora një hap larg historisë, Elbasani gati për festë

Kategoria e Dytë luajti ditën e djeshme javën e saj të parafundit, dhe tashmë dy kryesueset në grupet A dhe B, janë shumë pranë ngjitjes në të Parën. Vora është vetëm një hap larg historisë, teksa qëndron 3 pikë mbi Veleçikun e vendin të dytë.

vora

Në grupin B, Elbasanit luan në shtëpi ndaj Maliqit javën e fundit, dhe ka 2 pikë avantazh ndaj Orikumit të vendit të dytë, dhe 3 pikë ndaj Albpetrolit.

KATEGORIA E DYTË – GRUPI A

kat 2 gra

 

KATEGORIA E DYTË – GRUPI B

 

kat 2 gr b

www.minuta90.com