RENDITJA| Kategoria e Dytë, Grupi B | Java 14/ Rivalitet i ashpër mes Vorës dhe Luzit, Partizani B në Top 5-çe

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 17, 2020 | 19:04


RENDITJA| Kategoria e Dytë, Grupi B | Java 14/ Rivalitet i ashpër mes Vorës dhe Luzit, Partizani B në Top 5-çe

Kategoria e Dytë, ka hyrë në një fazë tepër interesante teksa jënë zhvilluar gjysma e ndeshjeve. Pas përfundimit të 14 javëve, kryeson Vora me 36 pikë, ndërkohë që aty pranë ndodhet edhe Luzi 2008, që mban vendin e dytë me 3 pikë më pak.

kategoria_e_dyte_nr-470x237-470x237-470x2371-470x237

Në garë për vendin e parë është edhe Sopoti, edhe pse diferenca nga kryesuesit është 7 pikë, librazhdiotët, do të shpresojnë deri në fund. Për sa i përket zonës së ftohtë, Kamza është përjashtuar, ndërkohë që Spartaku mban vendin e 12-të, me diferencë -2 nga Internacionali.

Renditja

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com