Renditja, Kategoria e Dytë, Grupi B/ Elbasani për rekord, e mbyll sezonin me 0 humbje

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 13, 2018 | 21:04

Renditja, Kategoria e Dytë, Grupi B/ Elbasani për rekord, e mbyll sezonin me 0 humbje

Kategoria e Dytë uli sot siparin, duke dhënë verdiktet përfundimtare. Elbasani do të rikthehet në Kategorinë e Parë, teksa e mbylli këtë sezon duke dominuar. 26 fitore, 5 barazime dhe 0 humbje, ishte bilanci i skuadrës së drejtuar nga Merxha. Një sezon për rekord ky i skuadrës verdhezi.

kategoria_e_dyte_nr-470x237-470x237-470x2371-470x2373-470x237

Vendi i dytë u mbajt nga skuadra e Orikumit, e cila do të luaj “Play-Off”-in me Vllazninë B, dhe shanset që skuadra bregtetare të ngjitet në Kategorinë e Parë janë të mëdha.

Maliqi

Përsa i përket fundit të renditjes, skuadra që ka mbyllur tabelën është Domosdova, e cila vitin tjetër do të luaj në Kategorinë e Tretë, ndërsa kanë shpëtuar, Gramozi, Përmeti dhe Memaliaj.

Rezultatet e javës së fundit në Grupin B:

DJE

Domosdova-Skrapari 2-3

Gramozi-Përmeti 3-1

SOT

Delvina-Tepelena 3-1

Devolli-Memaliaj 5-1

Elbasani-Maliqi 5-0

Orikumi-Albpetroli 3-0

Këlcyra-Butrinti 1-0

Kategproia

www.minuta90.com