Renditja, Kategoria e Dytë Grupi A/ Vora shkruan historinë, Partizani sipër Tiranës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 13, 2018 | 21:18

Renditja, Kategoria e Dytë Grupi A/ Vora shkruan historinë, Partizani sipër Tiranës

U luajtën edhe ndeshjet e javës së parafundit në Kategorinë e Dytë, ndërsa në grupin A Vora siguroi zyrtarisht edhe ngjitjen në Kategorinë e Parë. Pas 25 takimesh, ata numërojnë 64 pikë, 3 më shumë se Veleçiku i vendit të dytë, por që sido që të dalin takimet e javës së fundit, edhe nëse mbyllet me pikë të barabarta, Vora qëndron më sipër.

kategoria_e_dyte_nr-470x237-470x237-470x2371-470x2373-470x237

Ndërkohë interesant është “dueli” në distancë mes ekipeve B të Partizanit dhe Tiranës. Të kuqtë renditjen 1 pikë më lart në renditje se ekipi bardheblu.

Renditja               N             F              B             H             Gol         P

1.Vora                24           21           1              2              69-20         64

2.Veleçiku           24           20           1              3              62-14     61

3.Klosi                 24           17           1              6              47-29     52

4.Spartaku          24           12           2              10           55-40     38

5.Partizani B       24           9              8              7              44-31     35

6.Luzi 2008          24           10           5              9              35-28     35

7.Gramshi           24           10           2              12           36-39     32

8.Tirana B            24           8              7              9              36-35     31

9.Internacionali    24           9              1              14           32-46     28

10.Sopoti             24           6              5              13           35-45     23

11.Kukësi B         24           6              4              14           39-56     22

12.Ada                 24           6              1              17           30-78     19

13.Kevitani          24           2              2              20           24-84     8

14.Mamurrasi      0              0              0              0              0-0          0

 

Mamurrasi është përjashtuar nga kampionati dhe ekipeve që kanë luajtur me të u janë zbritur pikët

Mamurrasi është përjashtuar nga kampionati dhe ekipeve që kanë luajtur me të u janë zbritur pikët

Capture

Capture

www.minuta90.com