RENDITJA, Kategoria e Dytë Grupi A/ Si ndryshon tabela një javë para fundit të kampionatit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 29, 2023 | 22:19

RENDITJA, Kategoria e Dytë Grupi A/ Si ndryshon tabela një javë para fundit të kampionatit

U luajtën ditën e sotme 5 duelet e javës së parafundit të Grupit A në Kategorinë e Dytë. Triumfi i Muralanit ndaj Naftëtarit dhe i Gramshit në transfertë ndaj Bulqizës, ishin dy rezultatet më surprizë për sa i përket objektivave.  

kategoria-e-dyte

Më fitoren 1-2 në transfertë, Gramshi, ka parakaluar në renditje Bulqizën, duke e zhytur skuadrën bulqizake drejt Kategorisë së Dytë. Garë interesante pritet deri në javën e fundit edhe për sa i përket “play off”-it. Me Vorën kryesuese, gjithçka mbetet e hapur për sa i përket skuadrave që do të renditen në Top 5-she. Naftëtari-Shënkolli do të jetë dhe “finalja” e javës së fundit që do të ndajë biletat e “play-off”-it.  

REZULTATET: 

rezultatet

RENDITJA: 

renditja gr a

JAVA E FUNDIT:  

axhenda

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"