RENDITJA| Kategoria e Dytë, Grupi A/ Shkumbini vazhdon i qetë në krye, Sopoti dhe Luzi i vihen nga pas

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 22, 2021 | 20:50


RENDITJA| Kategoria e Dytë, Grupi A/ Shkumbini vazhdon i qetë në krye, Sopoti dhe Luzi i vihen nga pas

Është luajtur në fundjavën që lamë pas, java e dhjetë në Kategorinë e Dytë, ku skuadrat e kreut nuk zhgënjyen.

kategoria_dyte_cover

Shkumbini shpartalloi 6-0 Shënkollin, duke vazhduar në krye me 25 pikë, 4 më shumë se Sopoti i vendit të dytë, që gjithashtu triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Mirditës.

Fitore korri edhe Luzi i vendit të tretë, që mposhti 2-0 Klosin dhe shkoi në kuotën e 20 pikëve.

Për sa i përket vendeve të fundit, Mirdita dhe Klosi vazhdojnë me 0 pikë.

grupi a

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/