RENDITJA| Java 19-të/ Kukësi nuk e lëshon kreun, Partizani vetëm 1 pikë larg “play-out”-it

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 26, 2020 | 21:53

FB Kategoria Superiore LAJMI KRYESOR Të fundit

RENDITJA| Java 19-të/ Kukësi nuk e lëshon kreun, Partizani vetëm 1 pikë larg “play-out”-it

Kukësi-Partizani ishte kryendeshja që mbylli siparin e javës së 19-të të Kategorisë Superiore. Në këtë javë u shënuan 9 gola në 5 ndeshje. Vetëm sfida Vllaznia-Laçi përfundoi në barazim, ndërkohë që në 4 përballjet e tjera, triumfuan ekipet vendase.

Kategoria Superiore 81

Për sa i përket renditjes, kryeson Kukësi me 35 pikë në 19 ndeshje, 1 më shumë se Tirana e vendin të dytë, e cila ka arritur të sigurojë 5 fitore radhazi. Një rivalitet tepër i ashpër në mesin e renditjes, teksa diferenca nga Teuta e vendit të 3-të me vendin e 8-të është vetëm 4 pikë.

rENDITJA

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com