RENDITJA/ Gola me pikatore, ja klasifikimi i skuadrave pas javës së parë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 19, 2018 | 21:50

RENDITJA/ Gola me pikatore, ja klasifikimi i skuadrave pas javës së parë

U mbyll edhe java e parë e Kategorisë Superiore, për edicionin 2018-2019. Në 5 ndeshjet e para, u shënuan 3 fitore, dhe 2 barazime. Ndërkohë, u shënuan vetëm 5 gola në këtë javë që ngriti siparin për sezonin e ri.

topi

Kastrioti, Kamza dhe Skënderbeu, fituan respektivisht ndaj Luftëtarit, Tiranës dhe Partizanit, të treja me të njëjtin rezultat, 1-0. Ndërkohë, barazim përfunduan dy ndeshjet e ditës së sotme, 1-1 ajo mes Kukësit dhe Laçit, dhe pa gola, sfida mes Teutës dhe Flamurtarit. Më poshtë, renditja pas kësaj jave të parë.

Capture

www.minuta90.com