RENDITJA E SUPERIORES/ Egnatia në kryesim dhe Dinamo që i ikën fundit, ja si ndryshon situata pas ndeshjeve të luajtura nga java e 6

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2023 | 23:50

RENDITJA E SUPERIORES/ Egnatia në kryesim dhe Dinamo që i ikën fundit, ja si ndryshon situata pas ndeshjeve të luajtura nga java e 6

Java e 6 e Kategorisë Superiore është luajtur e ”cunguar” për shkak të shtyrjes së derbit kryeqytetas mes Partizanit dhe Tiranës. Renditja aktuale me dy kryeqytetaset që kanë ndeshje më pak të luajtura, sheh në vendin e parë Egnatian.

superiore renditja

Rrogozhinasit fituan në Shkodër këtë të mërkurë dhe u shkëputën të vetëm, duke u konfirmuar si pretendentë për të shkuan në FINAL FOUR e tentuar titullin kampion. Sa i përket katërshes së parë, një hap të rëndësishëm bëri edhe Skënderbeu me fitoren ndaj Erzenit, duke mbetur me grupin e skuadrave në pjesën e sipërme të klasifikimit.

Një ndeshje e rëndësishme për zonat e ulëta në klasifikim ishte kjo e sotmja mes Laçit dhe Dinamos, pasi blutë, me suksesin e tyre në transfertë, i ikin vendit të fundit në renditje dhe afrohen më shumë me skuadrat e zonës së “qetë” të klasifikimit.

JAVA 6
E mërkurë, 27.09.2023
Erzeni-Skënderbeu 1-2
Vllaznia-Egnatia 0-2
Teuta-Kukësi 0-0

E enjte, 28.09.2023
Laçi-Dinamo 0-1

Partizani-Tirana e shtyrë

asdssdasd

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"