Renditja e Kategorisë së Dytë/ Dy javë nga fundi i kampionatit, ja si ndryshon tabela në Grupin A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 22, 2023 | 21:52

Renditja e Kategorisë së Dytë/ Dy javë nga fundi i kampionatit, ja si ndryshon tabela në Grupin A

U luajtën ditën e sotme 5 duelet e vlefshme për javën e 20-të të Grupit A të Kategorisë së Dytë, teksa tashmë kanë mbetur edhe 2 javë nga fundi i kampionatit, teksa Vora ka siguruar matematikisht ngjitjen në Kategorinë e Parë, tashmë gara është përqëndruar te zona “Play-Off” si dhe rënia direkt nga kategoria dhe zona “play out”.

kategoria-e-dyte

E dorëzuar prej javësh është edhe Ada e Velipojës me vetëm 2 pikë në 18 ndeshje. Vlen të theksohet fakti, se për shak se numri i skuadrave është 11, Sopoti dhe Veleçiku kanë edhe nga 1 ndeshje për të luajtur, ndërkohë që të gjithë ekipet e tjera do të luajnë nga 2 ndeshje.

Në javën e 21-të do të jetë pushim Sopoti, ndërsa në javën e fundit do të jetë pushim Veleçiku. Ja si ndryshon renditja e Grupit A të Kategorisë së Dytë, pas ndeshjeve të sotme.

RENDITJA DHE REZULTATET

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"