Rekord historik në Kupën e Botës, Brazili parakalon Gjermaninë për…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 28, 2022 | 22:38

Rekord historik në Kupën e Botës, Brazili parakalon Gjermaninë për…

Pas triumfit ndaj Zvicrës me rezultatin 1-0, Brazili nënshkroi serinë më të mirë të ndeshjeve radhazi pa humbje në fazat e grupeve në të gjithë historinë e Kupës së Botës.

BRAZILI

Kombëtarja “Seleçao” ka luajtur 17 ndeshje radhazi  pa njohur shijen e humbjes dhe sapo tejkaloi serinë e Gjermanisë prej 16 ndeshjesh pa humbje mes viteve 1990 dhe 2010. Vlen të theksohet fakti se kombëtarja e Tites është një nga favoritet kryesore për të fituar Botërorin.

PANORAMASPORT.AL