Realizoi dopietë me Empolin, ish-sulmuesi i Interit thyen rekordin e veçantë në Serinë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 23, 2021 | 19:03


Realizoi dopietë me Empolin, ish-sulmuesi i Interit thyen rekordin e veçantë në Serinë A

Empoli arriti një fitore të rëndësishme me rezultatin 2-4 ndaj Salernitanës në shtëpinë e këtyre të fundit, falë edhe dopietës të ish-interistit Andrea Pinamonti.

PINAMONTI

Sipas asaj që shkruan faqja e njohur e statistikave “OPTA Paolo”, Pinamonti ështlë një ndër katër lojtarët së bashku me Dushan Vlahoviç, Brahim Diaz dhe Rafael Leao, të lindur pas 1 janarit të vitit 1999 që kanë shënuar të paktën tre gola në këtë kampionat.

Ky triumf i skuadrës toskane i dërgon në vendin e 10 në kuotën e 12 pikëve.

Andrea Pinamonti ka dalë nga akademia e Interit dhe është aktivizuar për herë të parë me zikaltërit në moshën 17-vjeçare.


PANORAMASPORT.AL