Reali “blindon” skuadrën, Perez bën gati rinovimin me njeriun e minutave të fundit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 27, 2022 | 20:11


Reali “blindon” skuadrën, Perez bën gati rinovimin me njeriun e minutave të fundit

Reali i Madridit pritet të mbyllë çështjen e rinovimit edhe me një tjetër lojtar të rëndësishëm në skuadër. Bëhet fjalë për sulmuesin e kombëtares braziliane, Rodrigo.

RODRIGO 2

Sulmuesi 21- vjeçar ka një kontratë me klubin e bardhë deri në vitin 2025, por në Madrid duan ta shpërblejnë atë me një kontratë të re. Reali i Madridit kërkon një firmë deri në vitin 2028, ndërsa lojtari kërkon deri në vitin 2027.

Pasi të sheshohet dhe ky “problem”, pritet të vijë firma, me sulmuesin që pritet të përfitojë një pagë prej 7 milionë eurosh në sezon.

PANORAMASPORT.AL