RAPORTET E “CIES”/ Talentet më premtues në të gjithë botën, në listë edhe Marash Kumbulla. Ja në cilin vend renditet shqiptari

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 8, 2021 | 19:08


RAPORTET E “CIES”/ Talentet më premtues në të gjithë botën, në listë edhe Marash Kumbulla. Ja në cilin vend renditet shqiptari

Raporti javor i Observatorit të Futbollit, “CIES” ka publikuar listën e futbollistëve të rinjtë më të fortë në botë të lindur në vitin 2000.

marash kumbulla

Kjo renditje është përpiluar për katër kategori të ndryshme, bazuar në minutat e luajtura në kampionat dhe nivelin e ekipeve në të cilat janë regjistruar lojtarët.

Në listë bënë pjesë edhe mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla, i cili edhe pse në vendin e 25-të, shihet si një nga të rinjtë më me perspektivë në futbollin italian. Në krah të Kumbullës, ka emra si Sanço dhe Haland të Dormundit, Foden i Sitit, Kulusevksi i Juves dhe Tonali i Milanit.

Kumbulla

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/