Raikonen nuk ka firmosur me Ferrarin, mund ta zëvendësojë…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 3, 2018 | 17:09

Raikonen nuk ka firmosur me Ferrarin, mund ta zëvendësojë…

Sot ka ardhur dhe konfirmimi se Daniel Riçardo nuk do të jetë më pjesë e pilotëve të “Red Bull”. Pas këtij lajmi ka ardhur dhe reagimi nga vetë drejtuesi i “Red Bull”, Krisitan Horner tha se e respektojnë vendimin e pilotit duke i uruar gjithë të mirat.

Motor Racing - Formula One World Championship - Hungarian Grand Prix - Practice Day - Budapest, Hungary

Megjithatë ky largimi i befasishëm i Daniel Riçardos është bërë shkak që mediat të fillojnë të “flasin”. Kimi Raikonen nuk ka rinovuar kontratë me “Ferrarin” dhe këtë largim të Riçardos e lidhin pikërisht me këtë. Sipas tyre australiani mund të jetë i duhuri që duhet të pilotojë përkrahë Sebastian Fetel te “kokëkuqja”.

www.minuta90.com