Radas: Kush iku, iku. Nëse në ekip vjen dhe një lojtar tjetër…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 22:06

Radas: Kush iku, iku. Nëse në ekip vjen dhe një lojtar tjetër…

Ka folur edhe Marko Radas për “Supersport” pas ndeshjes ku ka thënë:

bandicam 2018-08-31 22-03-29-083

Si ndjehesh me kaq energji rinore që japin këta djemë të rinj?

Normalisht është pak ndryshe sepse ikën 5 apo 6 lojtarë me eksperiencë. Kemi Muazkën, Kristin jo shumë të rinj po çunat po bëjnë mirë.

Ksuh iu mungoi sot më shumë, Lilaj Osmani, Xhejms apo Gavazaj?

Sot mungoi përqëndrim. Kush iku, iku. Tani kemi lojtarë të rinj. S’kemi ca të bëjmë.

E fitoni titullin kampion këtë sezon?

Objektivi është ndeshja e radhës. Duhet të shikojmë ndeshje për ndeshje.

A mendon se ti, Muzaka, Vangjeli do të jeni lojtarët që do të mbani ekipin? Apo keni nevojë edhe për të tjerë?

Po të vinte edhe një tjetër do të ishte akoma më mirë. Megjithatë jemi përsëri shumë mirë.

www.minuta90.com