Qetësohet Cungu, dy lojtarët e Laçit gati për Luftëtarin. Kurbinasit presin fitore në Gjirokastër dhe “dhuratë” nga Tirana

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 27, 2020 | 12:39

FB Kategoria Superiore Laci Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

Qetësohet Cungu, dy lojtarët e Laçit gati për Luftëtarin. Kurbinasit presin fitore në Gjirokastër dhe “dhuratë” nga Tirana

Laçi nuk po i ndal përgatitjet. Ritmi është i lartë dhe blofet të ndaluara. Në Gjirokastër, bardhezinjtë do të udhëtojnë me misionin e qartë për të fituar. Zgjidhje tjetër kundër Luftëtarit nuk ka, në një kohë që gara për zonën “Euro” është ndeshur ndjeshëm. 

LACI

Armando Cungu po punon si me manovrën mbrojtëse, ashtu edhe atë sulmuese. Kërkohet një ekip i cili nuk lë hapësira pas dhe, mbi të gjitha, që shfrytëzon çdo rast që krijohet. Trajneri do t’i bëjë llogaritë vetëm pa Rudolf Turkajn në këtë 90- minutësh, por lajmi i mirë është rikuperimi i Abdurrahman Fangajt dhe Teko Guimaraesh Franka Xhunior.

abdurrahman fangaj

I pari e ka kaluar gjendjen gripale, ndërsa i dyti është në fazën finale të riaftësimit pas dëmtimit. Me bluzinjtë këtë vit nuk e njohin humbjen, e megjithatë ai barazim në fazën e parë nuk është harruar lehtë.

Teko

Ndaj edhe shkodrani i stolit të kurbinasve u ka kërkuar të tijve shumë më shumë përqendrim për të shmangur çdo lloj gabimi. Në Laç shpresojnë te një ndalesë e Partizanit në derbi, pasi me një fitore ndaj gjirokastritëve do të kishin mundësi që ta kapnin vendin e tretë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com