Publikohet skuadra e sezonit në Champions, dominon Liverpuli. 4 lojtarë nga Ajaksi, ja të gjithë emrat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 3, 2019 | 19:43


Publikohet skuadra e sezonit në Champions, dominon Liverpuli. 4 lojtarë nga Ajaksi, ja të gjithë emrat

Pas fitimit të Champions League nga ana e Liverpulit, nga ana e UEFA-s është publikuar edhe skuadra e sezonit.

liverpuli

Dukshëm, është ekipi i Jurgen Klop që dominon, me plot gjashtë lojtarë të përfshirë(Alison, Van Dajk, Arnold, Robertson, Vajnaldum, Mane), ndërsa tre lojtarë përfaqësojnë Totenhemin(Vertongen, Sisoko, Lukas Moura).

Mes lojtarëve të tjerë që bëjnë pjesën në skuadrën e vitit, bie në sy prania e katër lojtarëve të Ajaksit, si De Ligt, Zieh, De Jong dhe Tadiç, ndërkohë që nuk mungojnë as Mesi dhe Ronaldo. Më poshtë, lista e plotë e të gjithë ekipit me 20 lojtarë.

14300772-7099135-Six_Liverpool_players_have_been_included_in_the_Champions_League-a-55_1559566770119

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/