PSG-ja tremb kompanitë e basteve, kuotohet si favoritja kryesore për të fituar Championsin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 24, 2017 | 15:10

PSG-ja tremb kompanitë e basteve, kuotohet si favoritja kryesore për të fituar Championsin

Mbrëmjen e së mërkurës, Sëlltiku pësoi një nga disfatat më të rënda të historisë në Champions dhe shkaku ishte PSG-ja.

Mbape Nejmar dhe Kavani

Fitorja me goleadën 7-1, e dërgoi në 24 numrin e golave të shënuar nga Nejmar me shokë, pas vetëm 5 ndeshjesh (rekord historik në këtë fazë) dhe makineria perfekte e ndërtuar nga Unai Emeri ka nisur t’i trembë të gjithë, edhe kompanitë e basteve: triumfi i tyre në finalen e këtij edicioni kuotohet me koeficientin 4,50. Ata ndiqen nga Mançester Siti me 5,50, kampionët në fuqi të Realit të Madridit me 6,50, Barcelona (7,50) dhe Bajerni (8,50).

www.minuta90.com