Protagonist Elis Bakaj, shënon gol në kampionatin bjellorus (VIDEO)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 2, 2018 | 15:58

Protagonist Elis Bakaj, shënon gol në kampionatin bjellorus (VIDEO)

Elis Bakaj është kthyer sërish të jetë protagonist në Bjellorusi. Ai ka rritur të shënojë golin e avnantazhit për skuadrën e Shkatar Soligorsk. Ekipi i tij është duke fituar me rezultatin 2-1 dhe lojtari që u transferua nga skuadra e Kukësit drejt kampionatit bjellorus.

bakaj-678x381

Ndërkohë për momentin skuadra ku luan lojtari shqiptar renditet në vendin e tretë me 41 pikë dhe ndodhet vetëm 4 pikë larg Bate Borisov që gjendet në vendin e parë. Bakaj e ka nisur këtë takim nga minuta e parë duke marrë besim të plotë nga trajneri. Goli nga mesfushori ushënua në minutën e 45 nga pika e bardhë e 11-metërshit.

www.minuta90.com