Profesori holandez që bën tifo për italianët: Do jap mësim me bluzën e Romës po fituan

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 24, 2022 | 20:50


Profesori holandez që bën tifo për italianët: Do jap mësim me bluzën e Romës po fituan

Vështirë të gjesh ndonjë italian që mund të bëjë tifozllëk kundër Romës, por me sa duket, paska një holandez që bën tifozllëk për Romën dhe në pritje të finales së madhe të Tiranës, “Gazzetta dello Sport” ka mbërritur tifozin e çuditshëm, Robert Visher.

profroma1-k8pF--1081x611@Gazzetta-Web_1081x611

Gazetar, por mbi të gjitha një docent në universitet, holandezi në pritje të finales së Ligës së Konferencës, ka vënë një bast me studentët e tij, fansa të Fejnordit.

“Të gjithë e dinë se jam një tifoz i Romës, me të cilët ishte një dashuri me shikim të parë, pas studimeve të mia në kryeqytetin italian. Edhe pse në universitet të gjithë janë kundër meje, unë kam vënë një bast me tifozët e mi, që nëse fiton Roma, unë do të kem mundësinë të jap mësim me bluzën e tyre”, tha Roberti.

PANORAMASPORT.AL