Probleme për Alegrin, pas Emre Çan dëmtohet edhe “ylli” i skuadrës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 22, 2018 | 18:20

Probleme për Alegrin, pas Emre Çan dëmtohet edhe “ylli” i skuadrës

Juventusi do të luajë ditën e nesërme një ndeshje jo të lehtë përballë Mançester Junajtid dhe duket se punët nuk po shkojnë aspak mirë për skuadrën e Masimilano Alegrit.

manxukic

Pas mungesës së Emre Çan për shkak të një noduli në gjëndrat tiroide, tashmë ai do të vuajë edhe mungesën e mesfushorit Sami Khedira dhe sulmuesit Mario Manxukiç. Kroati do ta humbasë ndeshjen e nesërme pasi sot ka lënë stërvitjen i dëmtuar pas një ndrydhje të kavljes. Ndërsa më poshtë shikoni dhe listën e lojtarëve që të gatshëm për Alegrin.

 

www.minuta90.com