Probleme me zemrën, blerja e re e Milanit trondit kuqezinjtë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 18, 2018 | 18:24

Probleme me zemrën, blerja e re e Milanit trondit kuqezinjtë

Nëpërmjet një deklarate zyrtare, klubi i Milanit, njofton se gjatë kontrolleve rutinë të programuara për sportistët profesionistë në Itali, është vënë re se Ivan Striniç, mbrojtësi kroat, ka probleme me zemrën.

milan

Më saktësisht, ai vuan nga një hipertrofi e zemrës, dhe për detaje më të sakta nga ky problem, do të kryen edhe analiza të tjera. Për këtë arsye shëndetësore, lojtari do të duhet që të ndërpresë të gjitha aktivitetet sportive, deri sa gjithçka të sqarohet, në lidhje me shëndetin e tij.

Strinic

www.minuta90.com