Pritet një duel i zjarrtë me Barcelonën, Reali nis rrugëtimin për mbrojtjen e titullit kampion

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 14, 2022 | 8:32


Pritet një duel i zjarrtë me Barcelonën, Reali nis rrugëtimin për mbrojtjen e titullit kampion

Skuadra e drejtuar nga Karlo Ançeloti është kampion në fuqi dhe do të luftojë për të ruajtur titullin.

890980

Nuk do të jetë e lehtë për të, pasi rivalët e tij janë përforcuar me ndërgjegje për ta rrëzuar nga froni. Mbi të gjitha Barcelona do të jetë rivalizuesja më e ashpër për titullin kampion.

Përveç luftës për titull, një vend në Europë do të jetë sërish një luftë deri në sekondën e fundit të Ligës spanjolle.

PANORAMASPORT.AL