Priten largime të shumta te Tirana, ja 11 lojtarët që kanë përfunduar kontratën me bardheblutë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 14, 2020 | 19:00


Priten largime të shumta te Tirana, ja 11 lojtarët që kanë përfunduar kontratën me bardheblutë

Janë të paktën 11 lojtarë te Tirana që nuk kanë kontratë. Duke filluar nga Lika, Hoxhallari, Vangjeli, Muça, Batha, Kobina, Torasa, Ngo, Hasani, Karabeci, Osmani.TIRANA

Mësohet se disa prej lojtarëve me shumë gjasa ose nuk do t’u ofrohet marrëveshje e re, ose do të jenë vetë futbollistët që nuk do të pranojnë marrëveshjen.

Plani i Tiranës është të mbajë disa nga titullarët e këtij sezoni, ndërsa pjesa tjetër e ekipit është në pikëpyetje për sezonin e ri. Të gjithë lojtarët e mësipërm pa kontratë janë nga më të paguarit dhe rrogat variojnë nga 3000 deri në 8000 euro. Pritet me kureshtje se çfarë do të ndodhë në ditët në vazhdim…

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com