Prezantoi një certifikatë të rreme COVID-i, trajneri gjerman merr dënimin shembullor

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 27, 2022 | 20:27


Prezantoi një certifikatë të rreme COVID-i, trajneri gjerman merr dënimin shembullor

Vaksinimi është kthyer në detyrim në shumë profile dhe futbolli nuk bën përjashtim. Madje shpesh merren masa për ata që refuzojnë të vaksinohen ose prezantojnë dokumente fallco. Një rast i tillë ka ndodhur në Gjermani.

anfang

Ish-trajneri i verder Bremen, Markus Anfang ka prezantuar një certifikatë fallco vaksinimi. Për këtë arsye Federata Gjermane e ka përjashtuar për një vit nga arbitrimi si dhe i ka vendosur gjobën prej 20 mijë eurosh.

Ndoshta tekniku do mendohet mirë herën tjetër para se të thyejë rregullat.

PANORAMASPORT.AL