Premtimi i veçantë, presidenti i Romës motivon 19-vjeçarin: Shëno 10 gola, dhe të dhuroj një…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 21, 2018 | 23:00

Premtimi i veçantë, presidenti i Romës motivon 19-vjeçarin: Shëno 10 gola, dhe të dhuroj një…

Edin Xheko shënoi një gol fantastik përballë Torinos këtë fundjavë, duke i dhënë 3 pikë Romës, por boshnjaku ia doli të shënonte, edhe pas një harkimi fantastik të talentit 19-vjeçar, Xhastik Klaivert. Vetë presidenti i verdhekuqve, Xhejms Paleta, është i fiksuar me të.

xhastin klaiver

Siç raporton “Gazzetta dello Sport” nga Italia, presidenti i ka bërë një premtim të veçantë holandezit. Nëse ai shënon 10 gola, Palota do i dhurojë një makinë. Në fillim ishte menduar për një Mercedes, por duke parë mënyrën e shpërthimit të Klaivert, tashmë është kaluar tek një Lamborgini. Një shtysë e veçantë kjo për 19-vjeçarin, për t’i dhenë një dorë më shumë në karrierën që sapo ka nisur.

www.minuta90.com