Premier Ligë, njihuni me formacionin më të gjatë dhe atë më të shkurtër

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 11, 2017 | 10:43

Premier Ligë, njihuni me formacionin më të gjatë dhe atë më të shkurtër

Gordon Streçen u shpreh se Skocia kishte një mangësi gjenetike në gjatësi, ndaj dhe nuk arriti të kualifi kohej në finalet e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Skocezët humbën mundësinë për një vend në fazën e “play off”-it pas barazimit të së dielës 2-2 në Slloveni.

Peter+Crouch+Jermain+Defoe+Stoke+City+v+Tottenham+LlxjLUN53Ehl

“Gjenetikisht jemi inferiorë. Në eliminatoret e fundit, ne ishim kombëtarja e dytë më e shkurtër. Ne duhet të zgjidhnim një përfaqësuese që të rivalizonte në lartësi”. Por cilat janë skuadrat më të shkurtra dhe më të gjata në Premier Ligë? Portieri rezervë i Totenhemit, Mishel Vorm, është “gardiani” më i shkurtër, 183 cm prapa dy mbrojtësve të qendrës Çezar Azpilikueta (178 cm) dhe Nethen Eik (180 cm).

formacioni me i gjate

Lojtari më i shkurtër i kampionatit anglez është mesfushori i kombëtares skoceze dhe Bërnmuthit, Rajan Freizer, vetëm 163 cm. Ndërsa nga kampi tjetër “gjigant” bie në sy shtatlartësia e portierit të Sauthempton, Freizer Foster, 201 cm i gjatë. Po kaq është edhe sulmuesi i Stouk, Peter Krauç.

formacioni me i shkurter

www.minuta90.com