Prapaskenat/ Ronaldo te Junajtid, akordi u ndal nga… Zhoze Murinjo

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 14:39

Prapaskenat/ Ronaldo te Junajtid, akordi u ndal nga… Zhoze Murinjo

Juventus përfitoi nga dëshira e Kristiano Ronaldos për sfida të reja dhe derdhi 100 milionë euro në arkat e Realit për ta rrëmbyer portugezin. Manovra juventine është lehtësuar disi edhe nga Hoze Murinjo.

ronaldo-murinjo-kniga-telegraf

Sipas “Daily Mirror”, drejtuesit e Mançester Junajtidit kanë qenë pranë transferimit të sulmuesit në “Old Trafford”, por bisedimet janë penguar nga Zhoze Murinjo. Ka qenë pikërisht “Speciali” që ka ndaluar transferimin, duke i hapur kështu rrugën drejt Torinos.

www.minuta90.com