Prapaskenat, duhej të luante në Izrael, ja pse Fili u kthye në Shqipëri te Skënderbeu

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 22:40

Prapaskenat, duhej të luante në Izrael, ja pse Fili u kthye në Shqipëri te Skënderbeu

Jo më larg se një javë më parë, Realdo Fili ishte në Izrael. Menaxheri i tij kishte mbyllur me sukses negociatat me Hapeol Aça dhe pas provës së kaluar më sukses, duhet të firmoste. Megjithatë, befas lojtari vendosi që të largohej.

Fili

Në atë ekip nuk kishte gjetur ambientin e përshtatshëm, ndaj preu direkt biletën e kthimit për në Shqipëri. Dhe vetëm dje gjeti ekip, ndërsa zyrtarisht u prezantua te Skënderbeu dhe ka marrë numrin 80 e Emiljano Vilës.

www.minuta90.com