PRAPASKENA/ Trajneri i Arsenalit, Arteta pranon se është përpjekur të nënshkruajë me Tiagon

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 26, 2020 | 17:07


PRAPASKENA/ Trajneri i Arsenalit, Arteta pranon se është përpjekur të nënshkruajë me Tiagon

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka zbuluar se ai është përpjekur të nënshkruajë me Tiago Alkantarën. Mesfushori spnajoll u transferua nga Bajern Mynihu tek Liverpuli për 30 milionë euro.

tiago liverpul

“Unë nuk diskutoj për lëvizjet që ne përpiqemi të bëjmë në merkato, por mua më ka pëlqyer Tiago që nga koha ime në Barcelonë. Personalitet, talent i madh, cilësi mjaft të mira.

Mendoj se është një transferim mjaft i mirë për Liverpulin”, përfundon Arteta.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com