PRAPASKENA/ Interi e ndoqi Havercin, por ja pse një transferim nuk ndodhi kurrë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 9, 2020 | 8:27


PRAPASKENA/ Interi e ndoqi Havercin, por ja pse një transferim nuk ndodhi kurrë

Të hënën në mbrëmje do të përfaqësojë pa dyshim lojtarin që Interi do të mbajë veçanërisht në konsideratë kundër Bajer Leverkusenit, në çerekfinalen e Ligës së Europës.

kai havertz

Por në të kaluarën, Kai Haverc, “xhevahiri” i gjermanëve, ka qenë në shënjestrën e zikaltërve. Prapaskena është zbuluar nga “Sky Sport”. Dy vite më parë vëzhguesit interistë e ndoqën, por u detyruan të tërhiqeshin përpara një vlere të lartë edhe në atë kohë, pavarësisht moshës së lojtarit (sot 21 vjeç).

Sot Haverc është një nga pikat e referimit të Leverkusenit dhe kohët e fundit Çelsi duket gati të shpenzojë 100 milionë eurot e kërkuara nga gjermanët për ta liruar nga kontrata që skadon në 2022-shin. Luan si “9 false” dhe fantazist, lojtar i kompletuar, megjithëse i ri.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com