PRAPASKENA/ Futbollisti i Borusias u është vetëofruar Milanit dhe Romës, dy klubet italiane e injorojnë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 6, 2020 | 23:58


PRAPASKENA/ Futbollisti i Borusias u është vetëofruar Milanit dhe Romës, dy klubet italiane e injorojnë

Futbollisti i Borusia Dortmundit Mario Gëtze u është vetëofruar Milanit dhe Romës.

abrashi getze

Media e njohur italiane “Gazzetta dello Sport” raporton se asnjëri prej klubeve italiane nuk ka tentuar të bisedojë me lojtarin gjerman. Gëtzes i skadon kontrata në muajin qershor të këtij viti me skuadrën verdhezi dhe për shkak të impaktit shumë të vogël që ka dhënë në fushë, rrezikon të largohet nga Vestfalia.

Edhe pse u kthye te Borusia në vitin 2016, kontributi i tij ka qenë inekzistent.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com