Portieri talent i Mançester Sitit, i thotë “Po” Kosovës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 26, 2018 | 18:02

Portieri talent i Mançester Sitit, i thotë “Po” Kosovës

Portieri i talentuar i klubit anglez të Mançester Sitit, Arjanet Muriqi, ka vendosur të pranojë që të luajë për kombëtaren e Kosovës. Njoftimi është bërë nga Federata e Futbollit të Kosovës, e cila pas shumë muajve bisedimesh ka arritur të bindë lojtarin që të përfaqësoje ngjyrat e shtetit te origjinës.

auto_22222222221535298160

Arjaneti është 20-vjeçar, 1.98cm i gjatë, dhe aktualisht luan për skuadrën e NAC Brenda pasi u dërgua në huazim nga Manchester City dhe ka kontratë deri më 2021. Ai është shqiptar nga Mali i Zi, i lindur në Zvicër. Ai ka luajtur për grupmoshat e Cyrihut para se t’i bashkohej Manchester Cityt.

www.minuta90.com