Portieri Shehi i pandalshëm, pas fushës tashmë me medalje nderi edhe në qytetin e Korçës (Video)

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Tetor 13, 2017 | 11:32

Portieri Shehi i pandalshëm, pas fushës tashmë me medalje nderi edhe në qytetin e Korçës (Video)

Vetëm një ditë pas fitores me Laçin, ku priti edhe një 11-metërsh, portieri i Skënderbeut, Orges Shehi, mori një titull nderi nga Universiteti i Korçës “Fan S. Noli”.

Shehi Skenderbeu

Tashmë, edhe pse numëron 40 vite mbi shpinë, pas paraqitjeve të mira në Ligën e Europës me korçarët, Shehi u nderrua me titullin nga “Honoris Causa” nga universiteti ku ka qenë edhe vetë student. Këshilli drejtues i Universitetit të Korçës, në unanimitet të plotë vendosi dhënien e këtij çmimi, dhe në ceremoni morën pjesë artistë, akademikë e figura të shquara të qytetit të Korçës.

 


www.minuta90.com