Polemikat në Itali për 2 penalltitë e Juventusit, shikoni moviolën për ndeshjen me Atalantën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 12, 2020 | 16:50


Polemikat në Itali për 2 penalltitë e Juventusit, shikoni moviolën për ndeshjen me Atalantën

Juventusi barazoi me Atalantën 2-2 në shtëpi ditën e djeshme në një ndeshje që ka ngjallur polemika të shumta në Itali.prekjet me dore

Pikërisht polemikat janë ngritur për 2 golat e bardhezinjve, të cilët erdhën nga pika e bardhë e penalltisë.

Në minutën e 54’, Dibala pasi tenton të krosojë në zonë, sheh topin teksa përplaset në krahun e De Run. Gjyqtari nuk ka asnjë dyshim, duke e akorduar penallti për vendasit, e cila u shndërrua në gol nga Ronaldo.

E njëjta gjë ndodh në minutën e 89’, kur Higuain gjuan një top, i cili përplaset në dorën e Muriel dhe ndryshohet tërësisht trajektorja e topin, me gjyqtarin që e akordon menjëherë penallti.

Në moviolën e bërë nga “La Gazzetta dello Sport”, thuhet se të dyja rastet ishin penallti, duke shtuar se duart në asnjë moment nuk kanë qenë në pozicion natyral dhe gjithashtu i kanë ndryshuar drejtimin topit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com