“Poker” në kampionat, Shkëndija e Gjokës rikthehet te fitorja dhe ngushton diferencën me Vardarin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 1, 2020 | 16:12


“Poker” në kampionat, Shkëndija e Gjokës rikthehet te fitorja dhe ngushton diferencën me Vardarin

Shkëndija e Ernest Gjokës është rikthyer te fitorja në kampionatin maqedonas, duke mposhtur me rezultatin 4-1 Makedonija GP në sfidën e vlefshme për javën e 21-të.

sHKENDIJA

Dopieta e Imerit dhe golat e Nezirit dhe Zejnulait i siguruar triumfin skuadrës kuqezi, e cila ka ngushtuar diferencën nga 10 në 8 pikë, nga kryesuesit e Vardarit, të cilët barazuan në shtëpi ditën e djeshme kundër Rabotniçkit.

Në 21 kampionat tetovarët kanë siguruar 35 pikë, ndërkohë që sfidën e radhës kuqezinjtë do ta luajnë ndaj Borecit të vendit të fundit.

sHKENDIJA RENDITJA

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com