Po shkëlqen me të rinjtë e Milanit, talenti Sinani i “mbyll derën” Shqipërisë duke zgjedhur Kosovën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shkurt 28, 2018 | 22:42

Po shkëlqen me të rinjtë e Milanit, talenti Sinani i “mbyll derën” Shqipërisë duke zgjedhur Kosovën

Talenti Ismet Sinani, i cili po shkëlqen me të rinjtë e Milanit, ka zgjedhur të përfaqësojë përfaqësuesen U-19 të Kosovës dhe jo Shqipërinë.

ismet sinani

Kjo zgjedhje erdhi për shkak të mos grumbullimit nga trajneri Erjon Bogdani, i cili nuk e shikonte pjesë të kuqezinjve, për  zgjedhje teknike.

Sinani4

Lajmi që Sinani ka zgjedhur përfaqësuesen U-19 është konfirmuar nga media kosovare “KTV” dhe  18- vjeçari pritet të debutojë në sfidën ndaj Portugalisë, të vlefshëm për Elite Round.

www.minuta90.com