Po bënte një sezon fantastik, Bazeli i Xhakës heq dorë nga talenti i Kosovës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 1, 2020 | 19:35


Po bënte një sezon fantastik, Bazeli i Xhakës heq dorë nga talenti i Kosovës

Futbollisti i Kosovës Edon Zhegrova nuk do të vazhdojë të luajë për Bazelin. Sipas medias zvicerane “Blick”, klubi i njohur zviceran nuk do të shfrytëzojë opsionin e të drejtës së blerjes së kartonit të mesfushorit me tipare sulmuese.

Edon Zhegrova

Për shkak të ndërprerjes së futbollit në Zvicër dhe në mbarë botën prej koronavirusit, Bazeli nuk mendon të blejë futbollistin e Kosovës, i cili kushton 3.5 milionë euro, ndaj sipas të gjitha gjasave, Zhegrova do të kthehet te skuadra e tij belge Genk.

Kjo sjellje e Bazelit i ka habitur dhe vetë tifozët zviceranë të Bazelit, pasi kishin fituar simpatinë e Zhegrovës, i cili u aktivizua në 27 ndeshje gjatë kësaj periudhe me klubin e njohur të Zvicrës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com