Plasin polemikat pas eliminimit të Gjermanisë, si VAR-i ktheu vendimi dhe e cilësoi të rregullt golin e fitores së Japonisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 1, 2022 | 22:36

Plasin polemikat pas eliminimit të Gjermanisë, si VAR-i ktheu vendimi dhe e cilësoi të rregullt golin e fitores së Japonisë

Eliminimi i Gjermanisë ka shkaktuar një furtunë reagimesh në rrjetet sociale, teksa nuk mungojnë dhe polemikat. Bëhet fjalë për golin e dytë të shënuar nga Japonia, në triumfin 2-1 ndaj Spanjës.

japonia goli

Ky gol ka shkaktuar debate të shumta, teksa gjyqtari e anuloi fillimisht për shkak të daljes së topit jashtë vijës kufizuese, por VAR-i ndërhyn për të kthyer vendimin.

japonia5

Goli u konsiderua i rregullt dhe falë këtij goli Japonia u kualifikua për më tej, gjithsesi tifozët gjermanë janë të bindur që topi e ka kaluar vijën.

PANORAMASPORT.AL