Plas në Kategorinë e Parë, pezullohet ndeshja pas goditjes së anësorit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 1, 2023 | 18:39

Plas në Kategorinë e Parë, pezullohet ndeshja pas goditjes së anësorit

Goditjet e gjyqtarëve në ndeshjet e kampionatit shqiptar janë bërë më të vazhdueshme në periudhën e fundit në të gjitha nivelet dhe sot në Kategorinë e Parë, më në fund është vendosur që të pezullohet takimi pas një ngjarje të tillë.

dhuna terbuni turbina

Sfida mes Tërbunit dhe Turbinës është pezulluar në minutat shtesë të saj, pasi gjyqtari ka vendosur në bashkëpunim me delegatin që sfida nuk mund të vazhdohej më si pasojë e dhunës ndaj gjyqtarëve.

Në minutën e fundit të ndeshjes, kur rezultati ishte 1-1-, vijërojtësi Xhuljo Mani nga kolegjiumi i Tiranës, ka anuluar një gol të skuadrës vendase. Situatë e cila ka sjellë vërshimin e sendeve të forta nga tribuna, një prej të cilave ka goditur gjyqtarin anësor, i cili më pas është rrethuar edhe nga lojtarët vendas që protestonin furishëm.

Ndeshja është ndërprerë dhe gjyqtarët kanë shkuar menjëherë në dhomat e zhveshjeve. Aty, janë thirrur kapitenët e të dy ekipeve dhe u është komunikuar se ndeshja do të pezullohej në minutën e 93-të nga 9 shtesë të akorduar nga kryesori në fund të kësaj sfide të rëndësishme për mbijetesën për të dy skuadrat.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"