Plas gallata në rrjetet sociale, kjo atlete pretendon se është 17 vjeç?!

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 12, 2018 | 21:08

Plas gallata në rrjetet sociale, kjo atlete pretendon se është 17 vjeç?!

Botërori i atletikës për grupmoshat deri në 20 vjeç ka sjellë një moment ku të gjithë ndjekësit e këtij sporti po tallen. Në garë është parë një vajzë me emrin Girmauit Gebrezihar e cila është regjistruar si e datëlindjes së 21 nëntor 2001 në Federatën Ndërkombëtare të Atletikës.

atlete

Çdo gjë mund të jetë e pranueshme vetëm pamja e saj nuk tregon për 20 vjeç. Kjo bën që të lindin dyshime mbi moshën saj si dhe ka shkaktuar shumë humor në rrjetet sociale.


www.minuta90.com