Plas “bomba” te Spanja, Lopetegui pranë shkarkimit 1 ditë para startit të Botërorit

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Qershor 13, 2018 | 10:14

Plas “bomba” te Spanja, Lopetegui pranë shkarkimit 1 ditë para startit të Botërorit

Një lajm bombastik është duke qarkulluar në mediat spanjolle. Bëhet fjalë për trajnerin Julien Lopetegui, i cili rrezikon shkarkimi, pasi drejtuesit e Federatës Spanjolle të futbollit ndihet të tradhtuar për akordin e trajnerit me Realin e Madridit.

lopetegui

E përditshmja spanjolle “ Marca” raporton se mbrëmë ka pasur një mbledhje me stafin drejtues të Federatës, për të vendosur fatin e Lopeteguit. Mësohet se shumica e drejtuesve ishte pro shkarkimit.

Trajneri nuk e kishte paralajmëruar presidentin Rubiales për negociatat me Realin dhe kjo gjë nuk mund të kapërdihet lehtë nga drejtuesit.


www.minuta90.com