Pirlo ka një sugjerim për Interin: Blerja e përsosur për mesfushën zikaltër do të ishte…

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 19, 2018 | 14:30

Pirlo ka një sugjerim për Interin: Blerja e përsosur për mesfushën zikaltër do të ishte…

Andrea Pirlo, me syrin e një maestroje në futboll, ka një sugjerim për Interin. Italiani ka qenë ish-futbollisti i 3 skuadrave më të mëdha në Seria A, Inter, Milan dhe Juventus, por tashmë ka marrë rolin e opinionistit pasi la futbollin me Nju Jork Sitin.

Pirlo-617x300 (1)

“Brozoviç mund të jetë cilësor për interin por ai ka nevojë për vazhdimësi. Goditja e përsosur për mesfushën zikaltër do të ishte Rakitiç”, sugjeron Pirlo. Kroati refuzoi një ofertë nga PSG këtë verë dhe nuk duket se ka ndërmend të largohet nga Barcelona.


www.minuta90.com